Adnan Oktar’ın Süleyman Mescidinin yeniden inşası konusundaki sözleri Brezilya Basınında

Adnan Oktar’ın Süleyman Mescidinin yeniden inşası konusundaki sözleri Brezilya Basınında

Brezilya’dan yayın yapan bağımsız Hıristiyan haber sitesi Gospel Prime’da yayınlanan, “Hahamlar tapınak tepesine mescit yapılması konusunda ittifak ettiler” başlıklı makalede Tapınak Tepesinde Musevilerin, Hıristiyanların ve Müslümanların ibadethaneleri için aynı anda yetecek kadar yer bulunduğuna dikkat çekildi. Yazıda İsrail Hahambaşı David Lau’nun burada camilerin yanı sıra bir Musevi tapınağının da yapıldığını görmek istedikleri ifadesi yer alıyor.

Aynı makalede, bir Musevi tapınağının yapılmasının önde gelen takipçilerden birisi olan Haham Yehuda Glick’in Türkiye’yi ziyaret edip, burada televizyon yayınlarıyla Orta Doğu’da kalabalık bir izleyici kitlesine ulaşan Adnan Oktar’la görüştüğü ifade ediliyor. Aynı makalede ayrıca Adnan Oktar’ın Museviler ve Müslümanlar arasında ittifakı teşvik edip desteklediği de ifade ediliyor.

Makaleden bir bölüm şu şekilde:

Adnan Oktar Tapınak Tepesinde camilerin yanına Süleyman Mabedinin yapılmasını destekliyor. Oktar bu tapınağın inşası için Müslüman liderleri de teşvik etmekte olduğunu ifade ediyor. Adnan Oktar şöyle söylüyor: “Mehdi’yi göreceğiz, Süleyman Mabedini göreceğiz, orada birlikte dua edeceğiz Allah’ın izniyle.”