Amerikalı öğretmen Ve İş Adamı Ron Mastro, Harun Yahya Eserlerinin İmanına Nasıl Vesile Olduğunu Anlatıyor

Mısır”dan yayın yapan OnIslam.net İslami internet sitesi, 5 Mart 2012 tarihli köşesinde, İslam”ı seçen Amerikalı öğretmen ve iş adamı Ron Mastro ile yaptığı bir röportajı yayınladı.

Ron Mastro röportajda Sayın Adnan Oktar”ın Harun Yahya müstear ismiyle yazdığı eserler vesilesiyle Müslüman olduğunu şöyle dile getiriyor:

“Ben ABD”de Hıristiyan olarak doğdum ve büyüdüm. Pek çok Amerikalı gibi her Pazar kiliseye giderdim. On – on bir yaşlarına geldiğimde kiliseye gitmeyi bırakmıştım, çünkü aradığım cevapları kilisede bulamıyordum. Duyduğum açıklamalar hiçbir şekilde beni tatmin etmiyordu.

On dört – on beş yaşlarına geldiğimde dini tamamen terk ettim. Kötü bir şey yapmıyordum ama Allah”ı, Allah”ın varlığını ve Allah”ın tüm insanlığı sevdiğini tamamen unutmuştum.

Otuzlu yaşlarımın başında Prag”a taşındım. Bir gün eve giderken tren istasyonundaki küçük bir kitapçıya girdim. Kitapların hemen hemen hepsi Çek dilinde idi. İngilizce olan yalnızca bir kitap vardı, o da Harun Yahya”nın yazmış olduğu “Madde: Hayalin Diğer Adı” isimli kitaptı. Tek İngilizce kitap olduğu için hemen satın aldım.

Kitabı alıp eve gittim ve okumaya başladım. Gençlik yıllarımda sorup da cevabını bulamadığım sorulara bu kitap cevap veriyordu. Gerçeğin doğası neydi? Gerçek neydi? Benim için bunlar bir türlü cevaplanamayan sorulardı.

Kitabı okudukça çevremdeki her şey çok daha fazla anlam kazanmaya başladı. Her şeyi çok daha derin bir şekilde anlamaya başladım.

Kitabın sonunda verilen harunyahya.com adresine girdiğimde yazarın başka kitaplarının olduğunu da gördüm ve bir bir okumaya başladım. Hepsi olağanüstü kitaplardı; çok güzel yazılmışlardı, çok ilgi çekicilerdi ve her şeyden önemlisi tüm sorularıma cevap veriyorlardı.

Ardından web sitesindeki kısa film ve belgeselleri de seyretmeye başladım. Hepsi zevkle izlenebilen ve insanın kavrayışına çok iyi hitap eden eserlerdi.

İçimi Kuran”a karşı bir merak salmıştı. Kendime bir Kuran aldım ve ilk sureden itibaren okumaya başladım. Birkaç gün sonra Kuran”ı okumayı bitirdiğimde kalbimde gerçeği bulmuş olduğuma dair bir his oluşmuştu, elhamdülillah. Kuran”ın Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)”e vahyedilen gerçek Allah Sözü olduğunu anlamıştım. Kuran; Hz. İsa, Hz. Musa, Ezekiel, Danyel ve daha pek çok peygamber hakkındaki sorularıma da cevap vermişti.

Yavaş yavaş kalbimin açıldığını ve doğru yolun İslam”ın yolu olduğunu, İslam”ın insanlık için tek gerçek din olduğunu fark ettim.

İslam”a girişimi ve daha pek çok şeyi Harun Yahya”ya borçluyum. Elhamdulillah, bugün Almanya”da yaşıyorum ve iyi bir işim var. Sahip olduklarımla ve yaptıklarımla çok mutluyum. Her gün namazlarımı kılıyorum ve geçmişte kötü şeyler yapmış olsam da Allah”a samimiyetle tövbe ettiğim için Allah”ın günahlarımı affedeceğini umuyorum. Harun Yahya vesilesiyle İslam”a girerek sonunda huzura kavuştum.

Bu videoyu seyreden herkese Harun Yahya”nın kitaplarını ve filmlerini incelemelerini ve kesinlikle Kuran”ı okumalarını tavsiye ediyorum. İslam”ı medyada çıkan haberler veya birtakım insanların size anlattıkları doğrultusunda değerlendirmeyin. İslam”ı doğrudan Kuran”dan öğrenin. Allah”ın Sözüne ilgi duyun ve daha önce hiç tanımadığınız bir kalp ferahlığına ve huzura ulaşın. İslam gerçekten Allah tarafından tüm insanlığa yollanmış hak din, elhamdülillah."