Amerikan bağımsız haber sitesi WND’nin Adnan Oktar’ın ahir zaman konulu çalışmalarıyla ilgili yayını

26 Ekim 2014 tarihinde WND isimli Amerikan bağımsız haber sitesinde “Tanınmış Bir Müslüman Hz. İsa'nın Aramızda olduğunu söylüyor” başlıklı bir makale yayınlandı. Söz konusu yazıda Amerikalı yazar Joel Richardson’ın “Ahir Zaman Şahitleri” isimli yeni belgeseli konu ediliyor ve bu belgeselin Sn. Adnan Oktar ve faaliyetleri üzerine kurgulanmış olduğu ifade ediliyor.

Söz konusu makalede bazı bölümler şu şekilde:

"Joel Richardson’ın yeni belgeseline göre ünlü bir Türk entelektüel televizyon ekranlarından milyonlarca izleyiciye Türkiye’den çıkacak olan büyük bir liderin Hiristiyan alemini Müslüman olmaya ikna edeceğini anlatıyor. Richardson belgeselde medyada tanınmış bir kişilik ve etkili bir yazar olan Adnan Oktar’la Ahir Zaman'da dünyayı nelerin beklediği üzerine röportaj yapıyor. Hitabeti çok iyi olan bu Türk İstanbul’daki stüdyosunda kendisiyle röportaj yapılırken çok sakin ve dürüst bir üslupla konuşuyor. Hıristiyan Richardson’a 'kardeşim' diye hitap ederken çok samimi ve candan görünüyor. Oktar pek çok Hıristiyan gibi da Müslüman dünyasının da Mehdi olarak adlandırılan kurtarıcıyı, Mesih'i ve aynı zamanda Hz. İsa’nın gelişini beklediğini ifade ediyor. Müslüman Hz. İsa'nın tüm dünyaya kendisinin Allah’ın oğlu olmadığını ve çarmıha gerilmediğini anlatacağını, herkesin bu konularda ikna olacağını belirtiyor. Sünni olan Oktar, İran’daki Şii liderlerin de Mehdi’nin İstanbul’dan çıkmasını beklediklerini ifade ediyor. Richardson’a Mehdi'nin Hicri takvime göre 1400-1500 yılları arasında çıkması gerektiğini söyleyen Oktar şu anda 1435 yılında olduğumuzu, bundan başka bir vakit olmadığını hatırlatıyor. Öte yandan sık sık İncil'den alıntı yapıyor, Hz. İsa'nın gelişi için gerçekleşmesi gereken alametlerin şu anda gerçekleşmekte olduğunu söylüyor."

Joel Richardson, Sn. Adnan Oktar’ın çok geniş bir izleyici kitlesi olduğunu, yalnızca Türkiye’de değil, aynı zamanda Orta Asya’da, Arap dünyasında, Rusya’da ve Doğu Avrupa’da da milyonlarca takip edeni olduğunu unutmamak gerektiğini söylüyor. Adnan Oktar 300 kitap yayınlamış ve popüler bir TV programı var.