Ateizm Terörizmin Kökenidir

Amerika’dan yayın yapan, www.newsmax.com isimli büyük bir haber sitesinde, 22 Kasım 2006 tarihinde, “Türkler: Ateizm “Terorizmin Kökenidir” başlıklı bir haber yer aldı.  Haberde şu yorumlar yer alıyordu:

Bolca resimle açıklanmış “Yaratılış Atlası” Türkiye’deki okullarda ve kütüphanelerde Charles Darwin’in teorisinin terörün gerçek kökeni olduğunu anlatıyor.

 

Postayla gönderilen 768 sayfadan oluşan, kuşe kağıda basılmış bu büyük ciltte fotoğraflar ve okuması kolay metinleriyle Allah’ın dünyayı tüm canlılarla birlikte yarattığı anlatılıyor.

 

İlk bakışta dünyanın altı günde yaratıldığına inanan Amerika’daki yaratılışçıların, Hıristiyan tutucuların bir çalışması gibi görünüyor.

 

Ama ismi Harun Yahya olan yazar kitabın içinde bize sürpriz yapıyor. Bu, Amerikan yaratılışçıların hayal dahi edemeyeceği kadar etkili, Müslüman Türkiye"de gelişmiş İslami yaratılışçılık…

 

Türkiye’de yaratılışçılık oldukça büyük çevrelerce kabul ediliyor. Türkiye yapılan bir araştırmada 34 ülke içinde evrime inanan en son ülke seçildi. “Amerika’dan hemen sonra.” 

 

Ankara’da bulunan Ortadoğu Teknik Üniversitesi biyoloji Profesörü Aykut Kence  bu sene sekizinci sınıflarda evrim teorisinin ders programlarından çıkarıldığını belirtti.

 

“Öğrenciler sadece 19. yüzyılda Darwin tarafından savunulan adı evrim olan bir teorinin var olduğunu öğrenecekler.” dedi. “Ancak İslami düşünürlerin de evrim ve yaratılış hakkındaki görüşleri eklenecek.”

 

Bu açıklamaların ardından haber Türkiye"de yaratılış konusunun gelişimini özetliyor, Darwinizm"in geçersizliğini anlatan kitapların etki gücünü anlatıyor ve devamında şöyle diyordu:

 

Bu kitapların ardındaki kişi, çalışmalarına kendini adamış, geçen 10 yılda Harun Yahya müstear ismiyle müthiş sayıda kitap yayınlamış İslam alimi Adnan Oktar…

 

İnternet sitesinde şık takım elbisesi içinde görünen Oktar"ın çalışmaları, dünyanın her yerindeki İslami kitapçılarda bulunabiliyor ve internetten de ücretsiz olarak indirilebiliyor.