Devlet Parlamentosu (Duma) Harun Yahya’nın Kitaplarını Okuyor

Rusya"dan yayınlanmakta olan ve internetin en büyük İslami haber sitelerinden biri olan www.islam.ru sitesinde, Harun Yahya"nın eserlerine olan büyük ilgi şu şekilde haberleştirilmiştir:

 

DEVLET PARLAMENTOSU (DUMA)
HARUN YAHYA"NIN KİTAPLARINI OKUYOR

arun Yahya"nın akademik araştırmalarını yürüten vakıf İslam Terörü Lanetler isimli kitabının Rusça baskısını hazırladı. Bu baskının yapılmasının altında yatan sebep, kitle iletişim organları ve çeşitli siyasi çevreler tarafından desteklenen toplumun artan İslamofobisi. Barış ve iyilik dini olan İslam"a olan tavrı değiştirmek için, kitabın 1.000"in üzerinde kopyası çeşitli hükümet teşekkülleri, devlet organizasyonları ve eğitim kurumlarının başkanlarına gönderildi. Kitap, Devlet Parlamentosu (Duma) delegeleri, İçişleri Bakanlığı temsilcileri, Savunma Bakanlığı, birçok televizyon kanalı ve ayrıca Rus kitle iletişimine gönderilmiştir.

Vakıf temsilcileri, kitabın oluşturduğu güçlü ilginin, birçok siyasi ve kamu görevlisinin İslam ve Müslümanların ahlak normlarına bakış açılarının değişmesine yol açtığını bildirdiler. Bu bağlamda, Harun Yahya"nın vakfının temsilcileri ile hükümet yetkililerinin Rusya"daki İslami geleneksel kuralları tartışmak üzere toplantılar düzenlemeleri planlanıyor.

Şu da belirtilmelidir ki "İslam Terörü Lanetler" isimli belgesel ve bir yıl önce basılan kitap, hem Amerika hem de bazı Avrupa ülkeleri dahil olmak üzere dünya çapında olumlu tepki ve destek görmüştür.