Dünyanın en çok takip edilen haber sitelerinden Inquisitr “Tanınmış bir Müslüman’a göre İsa gelecek ve tüm dünyayı Müslüman yapacak” başlıklı bir habere yer verdi

Merkezi Amerika'da bulunan dünyanın en çok takip edilen ve en etkili haber sitelerinden olan Inquisitr 28 Ekim 2014 tarihinde "Tanınmış bir Müslüman’a göre İsa gelecek ve tüm dünyayı Müslüman yapacak" başlıklı bir makale yayınlayarak Sn. Adnan Oktar'ın ahir zaman konulu çalışmalarına kapsamlı şekilde yer verdi.

Söz konusu makalede tanınmış Müslüman yazar Sn. Adnan Oktar'ın eser ve konuşmalarında Hz. İsa’nın Ahir Zaman'da dünyaya geri gelerek tüm dünyayı Müslüman yapacağını anlattığı ifade ediliyor.

Adnan Oktar'ın Joel Richardson'ın “Ahir Zaman Şahitleri” isimli belgeseli için verdiği röportajdan da bahsedilen makalede, Sayın Oktar'ın röportajda üzerinde durduğu konular bir bir sıralanıyor. Müslümanların Ahir Zaman'ın kurtarıcısı olarak bilinen Hz. Mehdi’yi bekledikleri, ayrıca Hıristiyanlık'ta olduğu gibi İslam'da da Hz. İsa’nın yeryüzüne döneceğine inanıldığı ve Hz. İsa'nın Allah’ın oğlu olmadığını, çarmıha gerilmediğini, kendisinin Müslüman olduğunu anlatacağı ve inanmayanları İslamiyet'e davet edeceği Adnan Oktar'ın belgeselde yer alan röportajda dikkat çektiği konular arasında.

Makalede ayrıca Sayın Adnan Oktar’ın Türkiye'nın dışında Orta Asya, Arap dünyası, Rusya ve Avrupa ülkelerinde milyonlarca izleyicisi olduğu üzerinde de duruluyor ve Joel Richardson'ın 'Oktar’ın tüm dünyada etkili olduğu'na ilişkin sözlerine kanaatine yer veriliyor.