Haham Yehuda Glick A9 TV’de Adnan Oktar’ın konuğu

Haham Yehuda Glick A9 TV’de Adnan Oktar’ın konuğu

İsrail’in haber sitesi Breaking Israel News, 2015 Temmuz ayında Haham Yehuda Glick’in Adnan Oktar’ın konuğu olarak İstanbul’a olan ziyareti ile ilgili bir haberi köşesine taşıdı.

Breaking Israel News’un yayınladığı bu haberden bir bölüm şu şekilde:

Haham Yehuda Glick “tanınmış yazar ve A9 TV kanalında programları bulunan Adnan Oktar’ın programına konuk olarak katıldı. Bu programda geçmişten bugüne Musevi ve Müslümanlar arasındaki dostluk üzerine konuşuldu. Adnan Oktar, Haham Yehuda Glick’e karşı gerçekleştirilen saldırıyı kınayarak şöyle söyledi:

‘Bu suikast girişimi çok korkunç, bu terörist bir eylemdir. Biz yapılan bu saldırıyı en güçlü şekilde kınıyoruz. Bir Müslümanın böyle bir saldırıyı savunması, onaylaması mümkün olamaz.”

Adnan Oktar’a bu konuşmalarından ötürü teşekkür eden Glick, radikalizme karşı gerçek İslam’ın savunulması için çağrıda bulundu. Glick şöyle söyledi: “Sayın Oktar’ın her gün yaptığı şey bu; Allah’ın merhamet sahibi olduğu gerçeğini insanlara anlatmak. Bu özellikle günümüzde çok önemli, çünkü bizim bu özel günlerde insanları bu gerçeğe hazırlamamız gerekiyor.”