Harun Yahya Eserleri – Dünya Hayatının Gerçeği

Crescent International, merkezi Londra”da bulunan, Londra dışında Nijerya, Kanada, Güney Afrika ve Pakistan”da da satışa sunulan uluslararası, 15 günde bir yayınlanan bir gazetedir. Bu gazetenin 16-30 Mart 2000 tarihli sayısında, Harun Yahya”nın Dünya Hayatının Gerçeği adlı eseriyle ilgili olarak derginin editörü Imtiaz Adam tarafından hazırlanan bir değerlendirme yazısı yer almıştır. Yazıda şu yorumlar bulunmaktadır:

"Bu hayranlık uyandırıcı kitapta Harun Yahya, "dünya hayatının gerçek yüzünü” olabilecek en çarpıcı şekilde gözler önüne seriyor. Kitap boyunca kullanılan dil son derece sade ve kolay anlaşılır ve Kuran”dan ayetlerin kullanılması çok etkili olmuş. Mükemmel bir sunumu olan kitapta, sayısız renkli fotoğraf, illüstrasyon ve grafik kullanılmış. Bu kitap Batı propagandasının etkisi altında kalan ve Müslüman olsun mu olmasın mı karar vermekte zorlanan kişiler için ikna edici olacak nadir eserlerden birisidir. Yalnız bu özellik bile büyük bir başarıdır."

1-15 Nisan 2000 tarihli Crescent International”da ise, "Editöre Mektuplar" köşesinde, kitapla ilgili olarak bir okuyucu tarafından gönderilen bir mesaja yer verilmiştir.

16-30 Eylül 2000 tarihli sayıda, Harun Yahya’nın Karınca Mucizesi adlı eseri ile ilgil ibri değerlendirme yazısı yayınlanmıştır.

1-15 Temmuz 2001 tarihli sayıda da, Crescent International okuyucularına Harun Yahya”nın Evrim Aldatmacası adlı eserini tanıtmıştır. Bu tanıtımda şu noktalara dikkat çekilmiştir:

"Harun Yahya”nın EvrimAldatmacası kitabı, bilimsel, entelektüel ve akademik olarak evrim teorisine öldürücü bir darbe indirmektedir… Kitap tamamen araştırmalara ve bilimsel verilere dayanmaktadır. Bu yanılgıyı dogmatik olarak savunmaya devam edenler, bu eserin altında kalacaklar."