Harun Yahya: Olağanüstü İslami Yazar

Ekim 2002

Kuzey Amerika, İngiltere, Güney Afrika ve diğer ülkelerdeki Müslüman eğitim kurumlarını temsil eden uluslararası bir kuruluş olan IBERR”in yayınladığı aylık bültende, Harun Yahya ile ilgili bir makale yayınlanmıştır. Başkanlığını sonradan İslam”ı seçen Yusuf İslam”ın yaptığı IBERR, dünya genelindeki İslami okulların müfredatlarının belirlenmesinde çok önemli bir rol oynamakta, bu çalışmalarında Harun Yahya”nın eserlerinden de faydalanmaktadır. Haberde Harun Yahya”nın eserleri şu şekilde tanıtılmaktadır:

HARUN YAHYA: OLAĞANÜSTÜ İSLAMİ YAZAR

azar, Harun Yahya müstear ismiyle, imani konularla ilgili yüzden fazla eser yazmıştır. Çalışmalarının önemli bir bölümü materyalist dünya görüşü ve bunun dünya tarihi ve siyasetindeki etkisiyle ilgilidir.

Harun Yahya”nın geniş yelpazedeki kitapları, Allah”ın mesajını insanlara iletme konusu üzerinde güçlü bir şekilde yoğunlaşmıştır. Sağlam bir şekilde Kuran”a dayanarak ve son bilimsel yöntemlerini kullanarak, Allah”ın yaratış mucizesini ve bize bahşettiği sayısız nimetlerini dile getirmektedir. Tüm bu deliller ikna edici bir şekilde biraraya getiriliyor ve derin tefekkürlerle bize sunuluyor. Kitaplarda yer alan nefes kesici renklerdeki fotoğraflar, grafikler ve berrak anlatım stili ile okuyucunun dikkatini Allah”ın sonsuz merhametine çekiyor!

IBERR”in 2004 yılında Katar”da yapılan toplantısında ise Harun Yahya”nın çalışmaları daha yakından incelenmiştir. IBERR”e bağlı dünyanın farklı bölgelerindeki okullarda, Harun Yahya kitaplarının müfredata dahil edilmesi görüşülmüştür. Toplantıya katılan konuşmacılar çeşitli okullarda, örneğin Nijerya”daki İslami okullarda, Harun Yahya”nın çalışmalarının, müfredatın önemli bir parçası olduğunu dile getirmişlerdir. Harun Yahya”nın eserleri hem öğrenciler hem de öğretmenler tarafından büyük ilgi görmektedir.

IBERR toplantısıyla ilgili haberin yer aldığı yandaki gazetede ise, toplantıda yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgi verilmiştir. Gazetede yer alan habere göre, Harun Yahya”nın çalışmalarına dayanılarak, "Eğitim kaynakları" isimli önemli bir konuşma yapılmıştır.


Yusuf İslam”ın da katılımıyla yapılan basın toplantısı


IBERR toplantısından bir görüntü


Gulf Times gazetesinde toplantıyla ilgili yer alan bir haber