Müslüman Yaratılışçılığının En Ateşli Savunucusu Fransa’da


Fransa"nın en önemli Katolik gazetelerinden La Croix, 31 Ocak 2012 tarihli baskısında, Harun Yahya temsilcilerinin Ocak ayında Fransa"da gerçekleştirdikleri konferans turuyla ilgili bir habere yer verdi. "Müslüman Yaratılışçılığının en ateşli savunucularından biri Fransa"yı ziyaret etti" başlıklı haberde, Evry, Drancy, Villejuif, Sapin, Elboeuf ve UOIF camileri"nde gerçekleştirilen konferansların ve özellikle de fosil sergilerinin Müslüman halk tarafından çok büyük bir ilgiyle karşılaştığına dikkat çekildi. Evrim teorisinin bilim karşısındaki yenilgisinin, 20 yüzyılda ateizmin çok büyük bir yıkım yaşadığının ve 21. yüzyılın inanç yüzyılı olacağının anlatıldığı sunumlardan bahsedildi.


Ayrıca haberde 2007 yılında Avrupa"nın tüm önemli kuruluş ve kişilerine gönderilen Yaratılış Atlası"nın etkisi vurgulandı. Haberde konferans tanıtımlarının Champs-Elysées’deki büyük boy bilboardlarla yapıldığına, ayrıca Paris"in en önemli ve en eski tiyatro salonlarından biri olan Theatre du Gymnase Marie Bell"de konferans düzenlenmesinin son derece önemli olduğu vurgulandı.


"Harun Yahya adı altında faaliyet gösteren Türk organizasyonun başlıca şahsiyeti Adnan Oktar, Fransa’da bir konferans turnesi gerçekleştirdi… Konferans şu konularda oldu: Ateizmin Sonu, İman Çağının Başlangıcı; Evrimin Moleküler Çöküşü; Kuran Mucizeleri


Her konferansla birlikte, günümüzde yaşayan örneklerinin birebir aynısı olan fosiller sergilendi. Bu fosiller canlıların Allah tarafından yaratıldığını ve milyonlarca yıldır hiç değişmediğini ispatladığı anlatıldı… Konferanslar, Champs-Elysées’de bile olan tanıtım afişleri ile duyuruldu… Harun Yahya’nın Fransa şubesi olan ASN France derneği Paris’te Gymnase Tiyatrosunda bile konferans düzenledi."