Newsweek

Uluslararası çapta okunan Newsweek dergisinin, 7 Haziran 2004 tarihli sayısında, Harun Yahya”nın Terör Sevgiyle Yenilir, İslam Terörü Lanetler, Deccal”in Ayini Terör ve Gelin Birlik Olalım kitaplarını tanıtan "Müslüman, Yahudi ve Hıristiyan Kardeşlerimize Çağrı" başlıklı bir ilan yayınlanmıştır. İlanda Harun Yahya ana sayfası ile İslam Terörü Lanetler ve Dinlerin Birliği sitelerinin de tanıtımları yer almıştır. İlanın Türkçe metni şöyledir:

 

HEPİMİZ AYNI ALLAH”A İNANIYOR, AYNI ALLAH”I SEVİYOR, AYNI ALLAH”A DUA VE İBADET EDİYORUZ. HEPİMİZ HZ. ADEM”İN, HZ. NUH”UN, HZ. İBRAHİM”İN ÇOCUKLARIYIZ. KURAN”DA, TEVRAT”TA VE İNCİL”DE AYNI PEYGAMBERLERİN İSİMLERİ GEÇİYOR. VE BİZ HEPSİNİ AYNI ŞEKİLDE SEVİP SAYIYORUZ. ÖYLEYSE BU TERÖR VE KARGAŞA NEDEN?

 

İnançlı, samimi, vicdanlı ve sağduyulu Hıristiyanlara, Yahudilere ve Müslümanlara düşen görev, kötülüklere ve kötülere karşı yardımlaşmak, ortak bir fikri mücadele yürütmek, birlik ve beraberlik içinde çalışmaktır. Bu birlik; sevgi, saygı, hoşgörü, anlayış, uyum ve işbirliği prensipleri temel alınarak bina edilmelidir. Dünyanın içinde bulunduğu durumun ne kadar acil olduğu göz önünde bulundurulmalı; çekişme, tartışma ve ayrılığa yol açacak unsurlardan şiddetle kaçınılmalıdır.

Kuran: Allah barış yurduna çağırır ve kimi dilerse dosdoğru yola yöneltip-iletir. (Yunus Suresi, 25)

İncil: … Birbiriniz ve tüm insanlar için her zaman iyiliği amaç edinin. (Selaniklilere I. Mektup, Bap 5, 15)

Tevrat: Kötülüğü değil, iyiliği arayın ki yaşayasınız ve böylece Rab, orduların Allah”ı, dediğiniz gibi sizinle beraber olur. Kötülükten nefret edin ve iyiliği sevin ve kapıda hakkı pekiştirin… (Amos, Bap 5, 14-15)