Norveçli Müslümanların Oslo Sinagoğunu Koruma Çabaları

Norveçli Müslümanların Oslo Sinagoğunu Koruma Çabaları Adnan Oktar’ın Müslümanlar ve Musevilerin Birlikte Yaşamaları Konusundaki Görüşleriyle Uyum İçinde

Merkezi Amerika’da yer alan en büyük haftalık Musevi gazetesi Jewish Press’de, 18 Şubat 2015 tarihinde gazeteci ve Orta Doğu haber analisti Hana Levi Julian tarafından yazılan “Genç Müslümanlar Museviler dua ederken Oslo Sinagoğunu koruyorlar” başlıklı bir yazı yayınlandı. Hana Levi Julian bu yazısında Avrupa’nın çeşitli ülkelerinde arka arkaya Musevilere yönelik gerçekleşen saldırılarından ardından Oslo Sinagoğunu şehirdeki Müslümanlar ve Musevilerden oluşan bir topluluğun birlikte koruma altına aldıklarını anlatıyor.

Yazar Hana Levi bu makalesinde Sayın Adnan Oktar’ın Müslümanlar ve Musevilerin bir arada kardeşçe yaşamaları gerektiğini ve ayrıca Kuran’a göre Hıristiyanların ve Musevilerin ibadetlerini yaptıkları dini merkezlerin korunması gerektiği ile ilgili hükümleri dile getirdiğine yer veriyor. Söz konusu makaleden bir bölüm şu şekilde:

“Türk İslami yazar Adnan Oktar Müslümanlara Musevileir ve onların sinagoglarını korumalarını 2008 senesinde söylemişti: “İsrail Yakup Peygamberin ismidir, selam onun üzerine olsun, Kuran’da övülmüştür ve Müslümanlar tarafından büyük bir saygıyla anılır. Hacc Suresi 40. ayetin de ifadesine göre bir ibadet yeri olması sebebiyle Müslümanların sinagogları korumaları gerekir. İki dinin mensupları neden bir arada barış içinde yaşamasınlar? Adnan Oktar’ın Müslümanlarla Musevilerin bir arada yaşamaları konusunda ve diğer bazı konulardaki yazılarına sitesinin Norveççe bölümünden de ulaşmak mümkün.