Reuven Rivlin: “Biz Yahudiler ve Müslümanlar hepimiz İbrahim Peygamber’in çocuklarıyız”

İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin Amerika’ya yaptığı ilk resmi gezisinde New York’un en büyük kilisesi olan Brooklyn Hıristiyan Kültür Merkezi’ni ziyaret etti ve burada zenci Amerikalı Hıristiyan liderlere hitap etti.

Rivlin yaptığı konuşmada, “Dünyanın küçük bir parçası olan Kudüs’ün farklı dinlerden ve farklı toplumlardan insanların birlikte yaşadıkları bir model olacağını hayal ediyorum. Bizler; Hıristiyanlar, Yahudiler ve Müslümanlar İbrahim Peygamber’in çocuklarıyız, hepimiz kardeşiz. İshak Peygamber’in söylediği gibi bir toplumun diğer bir topluma kılıç kaldırmadığı, savaşmadığı, farklı inançların birarada yaşadığı günleri görebiliriz.” sözlerini kullandı.

2011 yılında Sayın Adnan Oktar’ın temsilcileri Kudüs’teki Knesset’te Sayın Reuven Rivlin’le görüşmüşler, Sayın Oktar’ın “Gelin Birlik Olalım” isimli kitabını Sayın Rivlin’e takdim etmişler ve İbrahimi dinlerin mensuplarının kardeş olduklarından ve birlik olmaları gerektiğinden bahsetmişlerdi.

Aşağıda, o dönemde Meclis Başkanı olan Reuven Rivlin’e Harun Yahya’nın “Gelin Birlik Olalım” isimli kitabı hediye edilirken çekilen resim görülmektedir.