Ruy Carlos De Camargo Vieira (Brezilya Yaratılış Topluluğu Başkanı)

BREZİLYA YARATILIŞ TOPLULUĞU

25 Kasım 2007

Bilim Araştırma Vakfı’na, ihtişamlı kitabı "Yaratılış Atlası"nı yayınladığı için tebrik etmek üzere bu resmi mektubu yazıyor ve kendilerine, dünyaca ünlü bir yazar ve alim olan Harun Yahya tarafından yazılmış, söz konusu Atlas’ın ilk iki cildinden birer kopya yolladıkları için teşekkür ediyoruz.

Uzun bir zamandır, merkezi Brezilya"da bulunan Brezilya Yaratılış Topluluğu, Türkiye merkezli kardeş bir kurum tarafından yürütülen, Harun Yahya’nın yazıları üzerine odaklanmış önemli ve kapsamlı çalışmalara eşlik etmektedir.

Yaratılış mucizeleri ve herşeyin Yaratıcısı"nın gücü ve aklı ile ilgili son derece önemli mesajlar taşıyan, Bilim Araştırma Vakfı tarafından tercüme edilmiş ve yayınlanmış makalelerle hazırlanan videolar vasıtasıyla, uzaktan ve mütevazi bir şekilde olsa da, bu çalışmada yer almaktan dolayı çok memnunuz.

Özellikle belirtmemiz gerekir ki, Yaratılış Atlası"nın bu iki cildinde, dünyanın en ünlü fosil yataklarında bulunan fosil balık örneklerinin eksiksiz ve etkileyici fotoğraflarını bulabiliyoruz. Burası Brezilya’nın kuzey doğusundaki “Santana Oluşumu” içerisinde konuşlanmış, Brezilya Araripe Havzasının çöküntü katmanlarındadır.

Bilim Araştırma Vakfı"nı ve müthiş güzellikte resimlerle donatılmış Yaratılış Atlası’nın yazarını, Yaratılış ve Evrim arasındaki tartışmasının temel yönlerini netleştirmek konusunda, böylesine muazzam bir çalışmayı gün ışığına çıkarma girişimlerinde bulundukları için tebrik etmek istiyoruz.

Ruy Carlos de Camargo Vieira
Brezilya Yaratılış Topluluğu Başkanı