Saniyasnain Khan (Al – Risala İslam Merkezi Genel Direktörü)

"HARUN YAHYA BİZLERİ GÖKLERDE VE YERDE GÖRÜLEN
AYETLER ARASINDA MUHTEŞEM BİR YOLCULUĞA ÇIKARMAKTADIR"

Harun Yahya"nın okuduğum Düşünen İnsanlar İçin, Allah Akılla Bilinir ve Dünya Hayatının Gerçeği adlı kitapları Allah"ın evrendeki delillerinin güçlü birer anlatımı niteliğini taşımaktadır. Harun Yahya"nın ilmi, eserlerinde büyüleyici bir şekilde karşımıza çıkıyor, kullandığı üslup ise bu kitapların son derece rahatlıkla okunmasını sağlıyor. Kitaplarının çok derin bir etkiye yol açmasının sebebi, büyük beğeni toplayan açık anlatımı ve mantıklarıdır.

Kuran"dan alıntılar yaparak, Bertrand Russell ve Lenin gibi çok farklı kaynaklardan faydalanarak Harun Yahya bizleri göklerde ve yerde görülen ayetler arasında muhteşem bir yolculuğa çıkarmaktadır. Yazarın Kuran"da tarif edilen akla yaklaşımı bilimsel bir nitelik taşımaktadır. Yazılarının önemli özelliklerinden bir tanesi, Kuran öğretilerini doğanın bilimsel olarak kanıtlanabilir gerçeklerinden örneklerle anlatmasıdır.

İnsan doğduğu andan itibaren doğayı gözlemler, fakat ne gariptir ki gördüklerini düşünüp hayranlık duymaz. Doğadaki en küçük bir örnek bile Allah"ın büyüklüğünün delili iken, insanlar bu gerçeğe karşı kayıtsız kalmaktadırlar. Harun Yahya"nın Karınca Mucizesi ve Örümcekteki Mucize gibi kitapları bu gerçeği mükemmel, kolay anlaşılır ve ikna edici bir şekilde sunmakla hem dine hem de bu yönlerden bilgi eksikliği bulunan kişilere büyük bir hizmet vermektedir.

Yazar, en büyük ve ana hedefin Allah"ın hem evrende hem insanın nefsinde yarattığı sayısız delili kavramak olduğunun görülmesi için deliller sunmaktadır.

Sunduğu düşüncenin zihinde canlanması ve okuyucuda iz bırakması için çok etkili bir yöntem kullanmakta, metinleri güzel resimlerle süslemektedir. Okuyucu, doğanın gizli gerçekleri üzerine düşünmeye teşvik edilirken imanı da artmaktadır. Yaptığı güzel çalışmalardan dolayı Allah"ın kendisini ödüllendirmesi, kendisine sağlık ve uzun bir hayat bahşetmesi için Allah"a dua ediyoruz. Allah"ın izniyle kalemi hiç elinden düşmesin.

Saniyasnain Khan
Al-Risala İslam Merkezi Genel Direktörü