Sn. Adnan Oktar’ın Sicilya’da düzenlenen “İslam ve Barış” konulu konferanstaki konuşması

8 Mayıs 2016 tarihinde İtalya’nin Sicilya bölgesinde yer alan Syracuse şehrinde "Korku ve güvensizlik arasında İslam: Gerçek çözüm diyalog ve anlayışla mı elde edilir?" başlıklı bir konferans düzenlendi. Bu konferansa Sayın Adnan Oktar, "İslam Terörü Lanetler" konulu bir konuşma yapmak üzere davet edildi.

Sayın Adnan Oktar ulusal bir toplantı olan bu konferansa video konferans sistemiyle katıldı ve konuşmacılara, katılımcılara ve tüm İtalyan halkına şu şekilde hitap etti:

“İtalya’daki konferansı tebrik ediyoruz. Sicilya İtalya’nın çok güzel bir beldesi. Bütün İtalyanları çok seviyoruz. İslam terörü ortadan kaldırmak için gelmiştir. İslam’ın, Kuran’ın vazifesi terörü ortadan kaldırmaktır. Allah onun için Peygamber göndermiştir, onun için Kuran’ı indirmiştir ve o bölgedeki, o dönemdeki terörü ortadan kaldırmıştır. Bu asrın terörünü yine İslam ortadan kaldıracaktır. Uydurmalar, hurafeler terörü besler. Kuran terörü ortadan kaldırır, yok eder.”

Konferans’ta, Sn. Adnan Oktar’in İtalyanca İslam terörü lanetler isimli kitabı konuşmacılara ve katılımcılara hediye edildi.

Bu konferansa konuşmacı olarak katılan diğer bazı isimler ise şu şekildedir: Sheikh Abdelfatah Mourou, Dott. Mohammed ben Jabber al-yamani, al-Monshid Faouzi ben Gamra, Emilio Abramo, Bayan Giusy Brogna, Gaetano Zito.