Time Dergisi: Fransa’da Evrime Karşı Müslüman Atak


Dünyanın çapında 4 milyon tiraj ile en çok okunan haftalık haber ve politika dergilerinden Time, 2 Haziran 2011 tarihli internet sitesinde Fransa"daki Harun Yahya konferanslarını konu alan bir habere yer verdi. Dergi, Stéphanie le Bars"ın Le Monde gazetesinde kaleme aldığı yazıyı ana sayfasından "Fransa’da Evrime Karşı Müslüman Bir Atak" başlığı ile İngilizce olarak yayınladı. Fransa"daki Harun Yahya konferanslarını yeni bir kampanya olarak tanıtan ve yazarın evrim teorisini ispat eden tek bir ara geçiş formu fosili getirene 7 milyon dolar vereceğini bildiren haberde öne çıkan bazı satırlar şöyle oldu:


… Müstear ismi Harun Yahya olan Adnan Oktar [konferanslara] hiçbir zaman şahsen gelmiyor; ya video aracılığıyla ya da ücretsiz olarak dağıttıkları güzel broşürlerle donanmış olan şevkli temsilcileriyle kendini gösteriyor. 2007 yılında Fransız okullarına binlerce Yaratılış Atlası yolladığında Fransa’da herkese kendini tanıttı. Çalışmaları türlerin evrimi teorisinin yanlışlıklarını ve [Darwinist] diktatörlüğü bilimsel olarak ortaya koymayı amaçlıyor.


… Yahya’nın temsilcisi Ali Sadun Engin Fransız camisindeki genç bayanı ikna etmiş gözüküyor. Genç kız, “Açıklamalarını mantıklı buluyorum” diyor… Engin Hitler ve 11 Eylül"ü "Tüm Darwinistler terörist değil, ama tüm teröristler Darwinist" sözlerini açıklamak üzere anıyor…