Yaratılış Atlası Le Figaro Dergisinde

Fransa’nın en önemli gazetelerinden Le Figaro, 2 Şubat 2007 tarihli sayısında Sayın Adnan Oktar’ın, Harun Yahya müstear adıyla yayınladığı, İngilizce ve Fransızca baskıları da yapılan « Yaratılış Atlası » isimli eserine yer verdi. Haberde özetle şu yorumlar yer alıyordu :

«Son bir hafta içinde Fransa’da çoğu üniversite, lise ve kolej, "Yaratılış Atlası" başlıklı, Darwinizm ve evrim resimleriyle dolu, 770 sayfayı aşkın bir kitap aldı. Bir Türk olan Harun Yahya (Gerçek adı Adnan Oktar) tarafından yazılan kitap şunların altını çiziyor:

« Evrimcilerin sahtekarlıkları, aldatıcı açıklamaları » ve özellikle de « Darwinizm ile faşizm ve komünizm gibi kanlı ideolojilerin arasındaki gizli bağlar ».

Yazar ayrıca, « türlerin zaman içinde hiçbir değişikliğe uğramadığı » fikrinin sarsılmazlığını vurgulamak için, son iki yüzyıldır tüm dünyada bulunan çok sayıda fosil örneğinden destek alıyor.

Yazar fosillerle günümüz örneklerinin birbirlerine benzediklerini göstermek için muhteşem balık, sırtlan, karınca, deniz yıldızı resimlerinin yanına onlarca milyon yıldan daha yaşlı hayvan ve bitki resimlerini koyuyor. Ve böylece şunu göstermek istiyor: « canlılar evrim geçirmediler, yaratıldılar »