Yaratılış Atlası Tüm Avrupa’da Büyük Bir Tufan Oluşturdu

Hollanda’da yayın yapan Radio Netherlands’ın internet sitesinde eserlerini Harun Yahya müstear ismiyle yayınlayan Sayın Adnan Oktar’ın kısa sürede tüm dünyada büyük yankı uyandıran dev eseri Yaratılış Atlası ile ilgili bir haber yer aldı. Nicolien Den Boer’in bu makalesinde özetle şu yorumlar yer alıyordu:

(Fransa’nın ardından) Hollanda’da bazı okullar da Yaratılış Atlası kitabının ücretsiz nüshalarını aldılar.

Utrecht üniversitesinden Evrimci biyolog Gerdien de Jong Yaratılış Atlası  kitabının Hollandaca çevirisinin 1. cildini aldı. Kitap yaklaşık olarak 3 kilo geliyor… Jong’un meslektaşları da bu kitabı aldı…

Kitap, Türk yazar Harun Yahya tarafından yazılmış. Renkli resimler ve metinden oluşan kitap Darwin’in evrim teorisini geçersiz kılmaya çalışıyor. Yazara göre neredeyse tüm Batı üniversitelerinde okutulan bu teori, uluslararası terör de dahil olmak üzere dünyadaki bütün kötülükten sorumlu.

Yaratılış Atlası evrimin hiç gerçekleşmediğini iddia ediyor. Kitaba göre, türler birbirinden evrimleşmemiş, hepsi tam olarak yaratılmıştır.

Bionieuws isimli bilim dergisinin yazarlarından Arno Vant Hoog da kitabı inceledi. Harun Yahya’nın teorisini şu şekilde açıklıyor: evrenin milyonlarca yıl yaşında olduğunu reddetmiyor, fakat hayvanların ve bitkilerin yaratıldığını ve milyonlarca yıl hiç değişmeksizin aynı şekilde kaldıklarını söylüyor.