İngiliz Yüksek Öğreniminde Yaratılışçılık


ABD"deki Darwinist kuruluşlardan Milli Bilim Eğitim Merkezi (NCSE), 5 Aralık 2011 tarihindeki internet sitesi yayınında Daily Telegraph gazetesindeki Steve Jones"un makalesinden alıntı yaparak, evrimi reddeden üniversite öğrencilerinden bahsetmiştir. Ateist genetikçi Prof. Steve Jones, makalesinde şöyle denmektedir: "Londra Üniversitesi"nde çok sayıda Müslüman öğrenci var ve bunların neredeyse tamamı son derece özveriyle çalışan, çalışkan ve beceri sahibi öğrenciler. Ne var ki bazıları dini nedenlerle Darwin"in teorisini kabul etmiyorlar." 


Ayrıca NCSE"nin internet sitesinde de yer aldığı gibi, bu itirazların temelinde Harun Yahya"nın Yaratılışı anlatan çalışmaları olduğu ve bu çalışmaların etkisiyle öğrencilerin evrim anlatılan derslere katılmak istemedikleri söylenmektedir.

Harun Yahya eserleri, belgeselleri ve internet siteleri neticesinde, artık Darwinist propaganda sonuçsuz kalmaktadır. Günümüzde evrimin ideolojik amaçlarla ayakta tutulmaya çalışılan, bilim dışı, çökmüş bir teori olduğu Avrupa gençliği tarafıdan çok iyi bilinmektedir.