Türk Müslüman grubun anti-setimizme karşı yorulmak bilmeyen mücadelesi İsrail Basınında

Basında İsrail hakkında çıkan yalan haberlere bir tepki olarak doğan, Museviler ve İsrail hakkında haberlere yer veren Jews News haber sitesi, “Herkesin duyması gereken bir hikaye: Türk Müslüman grubun İslam Dünyasında anti-setimizme karşı yorulmak bilmeyen mücadelesi” başlıklı bir makale yayınladı.

Bu makalede Harun Yahya temsilcilerinin bu ayın başında Polonya’daki toplama kampları ve soykırım ile anılan mekanlara Jeff Seidel Öğrenci Merkezi ile birlikte yaptıkları ziyareti konu alınıyor ve İslam dünyasında anti-semitizme karşı bir mücadele yürütülmezken, yalnızca Türkiye’den bir grubun bu konuda büyük bir çaba ve duyarlılık gösterdiği ifade ediliyor. Aynı makalede A9 televizyonunun Musevi soykırımını anlatan bir belgelsel hazırlığında olduğuna da dikkat çekiliyor.

Adnan Oktar’ı temsil eden Dr. Cihat Gündoğdu ve Mehmet Yıldırım’ın bu ziyaretler sırasında Musevilerle birlikte “Moşiyah’ın [Hz. Mehdi] gelişine inanıyorum” şarkısını söyleyerek dua ettiklerinin de ifade edildiği aynı makaleden bir bölüm şu şekilde:

“…Türk Müslüman Adnan Oktar sosyal ve politik çatışmaların altında yatan sebeplerin bilinmesi ve bu konuda toplumun bilinçlenmesi için yapmış olduğu kapsamlı çalışmalarıyla uluslararası alanda tanınıyor. TV programları, kitapları, belgeselleri, makaleleri, konferansları, dergileri, websiteleri üzerinden eğitim kampanyası yürütüyor. Ayrıca birlik ve kardeşlik mesajını yaymak için dünyanın her yerinden politikacılar, dini liderler ve aktivistlerle yakın ilişkiler içerisinde.”

http://www.jewsnews.co.il/2017/05/19/a-story-that-needs-to-be-told-this-turkish-muslim-groups-tireless-war-fighting-anti-semitism-in-the-muslim-world.html