Musul’un Gerçek Kurtuluşu Ancak Bölge Ülkelerinin İttifakıyla Olur

Musul’un Gerçek Kurtuluşu Ancak Bölge Ülkelerinin İttifakıyla Olur

Musul’daki son gelişmeler yeni endişeleri de beraberinde getiriyor. IŞİD’in en önemli kalelerinden biri olan Musul’u geri almak için, 17 Ekim’de başlatılan büyük askeri operasyon devam ediyor. Öyle ki bu, 2003 yılındaki ABD işgalinden bu yana Irak topraklarındaki en kapsamlı askeri operasyon. Irak ordusu, Kürt Peşmergeler, Şii milisler, Sünni birlikler ve aşiret birliklerinden oluşan yaklaşık 100 bin kişilik bir kuvvet ve ABD’li askeri danışmanlar operasyona karadan katılıyor; ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon güçleri ise şehirdeki hedefleri havadan bombalıyor. Aralarında anlaşmazlıklar, çekişmeler ve ciddi ayrılıklar bulunan tarafların ortak bir amaç doğrultusunda bir araya gelmeleri dikkat çekici şüphesiz.

İngilizce ve Arapça olarak yayınlanan Al Bilad gazetesi Adnan Oktar’ın makalelerini yayınlamaktadır. İngilizce ve Arapça olarak yayınlanan Al Bilad gazetesi Adnan Oktar’ın makalelerini yayınlamaktadır.

http://www.harunyahya.com/en/Articles/245839/The-True-Salvation-of-Mosul-is-Possible-Only-with-the-Alliance-among-the-Countries-of-the-Region

http://www.harunyahya.org/tr/Articles/245838/Musul%E2%80%99un-Gercek-Kurtulusu-Ancak-Bolge-Ulkelerinin-Ittifakiyla-Olur